0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

BD-ja nuk habitet me shkeljet e gjetura nga Auditori në Komunën e Prizrenit

BD.2Bashkimi Demokratik në Prizren nuk është befasuar me të gjatuarat e Auditorit të Përgjithshëm për Komunën e Prizrenit. Zyrtarët e këtij subjekti politik vlerësojnë se Auditori vetëm sa ka vërtetuar qëndrimet e Bashkimit Demokratik.

Zëdhënësi i BD-së,Leart Batusha tha se për Bashkimin Demokratik gjetjet e Auditorit të Përgjithshëm për Komunën e Prizrenit ‘vërtetojnë qëndrimet tona te vazhdueshme, se pushteti lokal në Prizren është pjesë e krimit të organizuar”.

“Gjetiet për keqpërdorime të parasë publike dhe shkeljet ligjori nga Auditori i Përgjithshëm janë të vazhdueshme për vite të tëra dhe ne mendojmë se është momenti fundit që gardianët e zbatimit të ligjit siç janë organet e drejtësisë të merren seriozisht me këtë çështje dhe atyre që po keqpërdorin paranë publike t’i tregojnë vendin e merituar, përndryshe po vazhdon fundosja e shtetit tonë nga njerëz të pa ndërgjegjshëm të cilët për përvetësime personale dhe të grupeve mafioze të partisë në pushtet po dëmtojnë rënd perspektivën e vendit tonë drejt integrimeve evropiane”.

“Bashkimi Demokratik do të jetë i vendosur në luftimin e krimit dhe korrupsionit në të dy nivelet qeverisëse dhe demaskimit para opinionit të atyre qe po keq qeverisin me pushtetin lokal ashtu edhe ne qeverisjen e vendit ne nivel qendrorë”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Giroud: Dua ta përfundoj karrierën në Milan

Futbollisti francez, Olivier Giroud, ka thënë se dëshiron ta vazhdojë kontratën me Milan-in edhe për një sezon dhe ta mbyllë karrierën me kuqezinjtë. Në një...

Erdogan njofton se zgjedhjet do të mbahen më 14 maj

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur 14 majin si datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare dhe presidenciale në vend, duke konfirmuar se...

Lajmet e Fundit