3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Rrëzohet helikopteri në Hanoi, 16 të vdekur

helikopteri i rrezuarSë paku 16 persona kanë vdekur si pasojë e rrëzimit të një helikopteri ushtarak në një zonë banimi në periferi të kryeqytetit vietnamez, Hanoi.

Raportimet e para flisnin për 10 viktima.
Raportohet se helikopteri është rrëzuar gjatë ushtrimeve të kryera, rreth 30 km prej qendrës së Hanoit.

Mediat shtetërore të këtij vendi kanë thënë se 16 personat që ishin në helikopter, kanë qenë rekrutë parashutistë të forcave ajrore të vendit.
Në bordin e helikopterit kanë qenë edhe dy trajnerë dhe tre pjesëtarë të tjerë të ekipit.
Trupat ushtarake dhe policia e kanë bllokuar zonën ku ka ndodhur aksidenti, që është në afërsi të një aeroporti ushtarak.

Më Shumë

Raporti i “Transparency International”: Kosova ka përparuar në luftën ndaj korrupsionit, por s’e ka nën kontroll

Në raportin e organizatës ndërkombëtare “Transparency International” për vitin 2022, të publikuar të martën, Kosova renditet në vendin e 84-të me 41 pikë në...

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumica e burrave dhe grave që iu përgjigjën ftesës për ta mbrojtur vendin, nuk kanë patur rastin...

Lajmet e Fundit