17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Berisha: E çuditshme, Ramadan Muja i dyshuar për korrupsion i ligjëron prokurorëve

ZafirBerisha11-14Deputeti nga radhët e partisë Nisma për Kosovën, Zafir Berisha tha të enjten në Kuvend se është e çuditshme se si njeriu i akuzuar për korrupsion, Ramadan Muja ka të drejtë dhe i mundësohet t’iu ligjërojë prokurorëve.

Ai tha se është paradoksale që njerëzit që dyshohen për korrupsion inkurajohen, ndërsa pikërisht njerëzit që duhet inkurajuar, iu vihen barriera dhe dekurajohen, raporton Telegrafi.

Berisha kështu i ka dalë në mbrojtje zyrtarit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, i suspenduar nga kjo ministri për bërjen publike të disa detajeve rreth prodhimit të pasaportave.

“Shteti vetëm kështu nuk bëhet. Jemi dëshmuar se nuk jemi për shtet. Dëshmi është edhe vazhdimi i bisedimeve me Serbinë, ku Kosova prezantohet pa simbole shtetërore”, tha Berisha.

Më Shumë

Hapet sezoni i gjuetisë, me përjashtim të Rajonit të Prizrenit

Me datë 12 Shator 2022 Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka nxjerr vendimin për hapjen e sezonit të gjuetisë në Republikën e...

Galtier: Neymar është lider i PSG

PSG arriti suksesin e 7 në kampionat në një transfertë delikate si ajo e Lyon. Një takim i cili u vulos me firmën e...

Lajmet e Fundit