E mërkurë, 1 Maj, 2024

Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren

Rami Berisha 2Gazetari Rami Berisha ka dorëzuar sot në Njësitin e Krimeve Ekonomike të Policisë, dosjen e dytë të fakteve të keqpërdorimeve në arsimin e Prizrenit.

Berisha tha se faktet e dorëzuara do të shqyrtohen dhe hetohen edhe nga Prokuroria.

“Sot kam dorëzuar pjesën e dytë të fakteve për arsimin në Prizren. Shpresoj se ky rast do të hetohet deri në fund nga Prokuroria”, tha Berisha.

Ai falënderon qytetarët për bashkëpunimin që kanë treguar për të ndriçuar keqpërdorimet e Drejtorisë së Arsimit në Prizren. /PrizrenPress.com/

62 aksidente trafiku brenda 24 orëve dhe 1852 tiketa të shqiptuara

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24-orëve kanë ndodhur 62 aksidente trafiku. 18 prej tyre janë më të lënduar, ndërsa 44 të tjerë me...

Feronikeli ’74 merr tre pikë të arta në luftën për mbijetesë përballë Malishevës

Feronikeli ’74 ka marrë fitore të madhe ndaj Malishevës me rezultat 2-1. Ka qenë një pjesë e parë me shumë raste shënimi si për vendasit...