23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Berisha merr mbështetje edhe në Has

BD RomajKandidati i Bashkimit Demokratik për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha pas takimit me banoret e fshatit Gjonaj, në mënyrë madhështore u prit edhe në Romajë të Hasit.

Berisha tha se hasjanët me mbështetjen e vizionit të Bashkimit Demokratik, po tregohen të gatshëm që të jenë përkrah qytetarëve tjerë të komunës së Prizrenit për të bërë ndryshimet e shumëpritura në Prizren.

“Numri i madh i të rinjve pa punë na bënë përgjegjës që të jemi në krye të detyrës të cilën na e besojnë qytetarët dhe ne ju garantojmë juve të nderuar qytetarë të Hasit dhe Komunës së Prizrenit se do të angazhohemi për punësimin e të rinjve si dhe ngritjen e cilësisë në arsim, shëndetësi dhe në shërbimet administrative të ndikojnë në mirëqenien e qytetarëve të komunës sonë”.

Bashkimi Demokratik edhe pse nuk ka struktura organizative të saj, vullneti i hasjanëve e veçanërisht të rinjve ka bërë që Berisha të marrë pjesë në shumë takime që i organizohen atij dhe kandidates me origjinë nga Hasi Gentiana Kasolli./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rexhaj i VV-së: Le të paguajë KEDS, në fund të fundit për këtë dhe e ka kontratën

Deputeti Arbër Rexhaj i VV’së ka bërë përgjegjës kompaninë KEDS për situatën e krijjuar me reduktime pasi e ndaluan importin për shkak të çmimeve...

Rikthehet i nxehti afrikan në Shqipëri, sa do të zgjasë

Duke filluar nga dita e nesërme Shqipëria do të ndikohet nga një tjetër valë e të nxehtit me masa ajrore të nxehta dhe të...

Lajmet e Fundit