19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Berisha merr mbështetje edhe në Has

BD RomajKandidati i Bashkimit Demokratik për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha pas takimit me banoret e fshatit Gjonaj, në mënyrë madhështore u prit edhe në Romajë të Hasit.

Berisha tha se hasjanët me mbështetjen e vizionit të Bashkimit Demokratik, po tregohen të gatshëm që të jenë përkrah qytetarëve tjerë të komunës së Prizrenit për të bërë ndryshimet e shumëpritura në Prizren.

“Numri i madh i të rinjve pa punë na bënë përgjegjës që të jemi në krye të detyrës të cilën na e besojnë qytetarët dhe ne ju garantojmë juve të nderuar qytetarë të Hasit dhe Komunës së Prizrenit se do të angazhohemi për punësimin e të rinjve si dhe ngritjen e cilësisë në arsim, shëndetësi dhe në shërbimet administrative të ndikojnë në mirëqenien e qytetarëve të komunës sonë”.

Bashkimi Demokratik edhe pse nuk ka struktura organizative të saj, vullneti i hasjanëve e veçanërisht të rinjve ka bërë që Berisha të marrë pjesë në shumë takime që i organizohen atij dhe kandidates me origjinë nga Hasi Gentiana Kasolli./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Theret me thikë një person në Suharekë

Një  person ka pësuar lëndime trupore në Suharekë,  pasi që  është qëlluar me thikë nga persona të panjohur. Viktima është dërguar menjëherë për trajtim mjekësor. Policia...

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

Lajmet e Fundit