17.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Kryeziu: Me LDK-në pakicat e ndjejnë veten komod

EqremKryeziu-FR LDKKandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit,  Eqrem Kryeziu me bashkëpunëtorët e tij para banorë ve të Lubiozhdë , ku banojnë edhe pjesë tarë të komunitetit boshnjakë , e ka shpalosur vizionin e LDK-së për udhëheqjen e Prizrenit. Duke iu drejtuar të pranishmëve të shumtë në Lubizhdë, ai ka tha se LDK-ja komunitetet në Prizren i sheh si partner të barabartë në ndërtimin e Kosovës Demokratike.

“LDK ka qenë shumë kohë e shtypur nga totalitarizmi, nga pushtetet antipopullore dhe ka qenë e persekutuar dhe ka vuajtur, për këtë arsye ne jemi të ndjeshëm dhe të gjitha vendimet LDK ika marrë duke i konsideruar pakicat si të barabartë e jo ledhatuese e të rrejshme siç i marrin sot”, iu ka thënë Kryeziu lubizhdasve, duke shtuar se me LDK-në pakicat e ndjejnë veten komod.

“Vetë zyrtarët e partive turke më kanë thënë se i kanë pasur punët më mirë me ne në pushtet se sa tash, sepse ne i kemi trajtuar si të barabartë në ndërtimin e Kosovës demokratike”, ka pohuar ai, për të shtuar se ne në LDK nuk dëshirojmë që ata të jenë veç ornament në shoqërinë tonë, port ë jenë një fuqi normale dhe e barabartë.

Ai ka pohuar se, nuk ka shans me u thënë pakicave mos e qitni kandidatin tuaj, kjo është politika jonë parimore dhe jo konjukturale ashtu siç ju ka thënë kryeministri se ju nuk do të kani kandidatë dhe ata kanë hesht” Dega e LDK-së ka mbajtur tubimin elektoral edhe në fshatin Piranë, ku Kryeziu ka thënë se po kthehet besimi në LDK.

“ Sot në Kosovë nuk ka një komunikim normal në familje, sepse të gjithë janë në stres nga pasiguria e vet jetës publike mbrapsht të kurdisur. Për këtë arsye jemi ne, për ta kthyer së mbari rrjedhën e jetës në Kosovën tonë të lirë” , ka thënë Eqrem Kryeziu

Horoskopi 27 shtator 2023: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Dashi Jupiteri dhe Plutoni do ndikojnë negativisht sot në jetën tuaj në çift. Ka rrezik të keni debate dhe mosmarreveshje. Tregohuni sa më të matur...

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Do të ketë rritje të lehta të temperaturave maksimale. “Minimalet do...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit