14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Bie në gropë, vdes në vend

Bie në gropë-vdesSapo kishte përfunduar orarin e tij në ndërrimin e natës. Punëtori i pompës së benzinës “Bingo Benz”, ishte nisur për të blerë kafe dhe sheqer për kolegun e tij, rojtar i ndërrimit të natësmirëpo në një gropë e hapur për ndërtime ai ka gjetur edhe vdekjen.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se rreth orës 22:00, punëtori i pompës së benzinës, kishte përfunduar orarin e tij të punës dhe ishte nisur drejt shtëpisë përmes rrugëve alternative, duke hyrë kështu në rrethin e kompleksit të ndërtesave që njihen si qendra “Ramiz Sadiku” e gjenden në qendër të Prishtinës, në vazhdimin e rrugës Luan Haradinaj.

Uji dhe balta kishin mbuluar atë pjesë, dhe punëtori me inicialet B.J. i moshës 51 vjeçare, kishte rëshqitur në një gropë e cila ishte bërë gati për themelet të edhe një ndërtese duke vdekur në vend.

Për shkak se rasti ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes, konfirmimi zyrtar policor ka qenë i pamundur, ndërsa burime policore nga vendi i ngjarjes kanë njoftuar se aty gjenden forcat e policisë, krim teknikës, ndërsa është njoftuar edhe prokurori kujdestar.

Më Shumë

“Hapësirat e përbashkëta” projekti i ri nga Autostrada Biennale

Tashmë është lansuar projekti i ri i Autostrada Biennale titulluar “Hapësirat e Përbashkëta” e cila mbështetet nga Ambasada e Amerikane në Prishtinë në kuadër...

Ish-këshilltari i Kadri Veselit: Çele gojën Memli Krasniqi, fol!

Nijazi Kryeziu, ish-këshilltari i Kadri Veselit, i ka reaguar kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, pas dorëheqjes së Ramë Bujës nga kryesia e PDK-së. Në një...

E diela me diell

Lajmet e Fundit