16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Bilanci i COVID-19: 10 mijë të infektuar, e mbi 5 mijë të shëruar

Numri i rasteve pozitive me COVID-19 por edhe i atyre që kanë humbur jetën nga ky virus, vazhdon të jetë i lartë.

Dje u shënuan 12 vdekje dhe 190 raste të reja me coronavirus në vend, duke quar në total numrin e të vdekurve në 315 dhe të të infektuarve në 10 mijë e 59.

Por pavarësisht këtij bilanci të rëndë, dje pas një kohe të gjatë, kishim numrin më të lartë të të shëruarve. Sipas IKSHPK-së dje janë shëruar 197 qytetarë që ishin prekur nga COVID-19.

Deri më tani numri i të shëruarve ka arritur në 5 mijë e 802 kurse raste aktive janë 3 mijë e 942./Telegrafi/

Më Shumë

Dy të vdekur dhe pesë të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në shkollën e mesme në Virxhinia

Një burrë i armatosur me katër pistoleta vrau dy persona dhe plagosi pesë të tjerë kur qëlloi mbi një turmë pas një ceremonie të...

Aguero: Jam befasuar me vendimin e Messi-t

Sergio Aguero pranon se ishte i befasuar që miku dhe ish-shoku i skuadrës Lionel Messi ka vendosur të bashkohet me Inter Miami në vend...

Lajmet e Fundit