-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Arrihet marrëveshja me VV – nesër do të votohet Isa Mustafa për kryeparlamemtar

takimi-i-aak-ldk-nismaDeputetët e Vetëvendosjes do të votojnë Isa Mustafën për kryetar të Kyvendit në seancën e nesërme konstituive.

Burime të Gazetës Express thonë se marrëveshja është arritur gjatë takimit të zhvilluar në orët e vona në mes të Isa Mustafës dhe Albin Kurtit.

Marrëveshja do të zyrtarizohet ditën e nesërme derisa mbetet për të diskutuar edhe për qeverisjen.

Më Shumë

Prizren: Ia djegin varrin e bashkëshortes, lajmëron policinë

Policia e Kosovës po e heton një rast të pazakontë në Prizren. Atje raportohet se disa persona kishin ndezur një zjarr në varrezat e...

Policia në kërkim të një të dyshuari për “ngacmim” në Prizren

Policia e Kosovës për rajonin e Prizrenit është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim”, i cili ka ndodhur më datë  28/02/2023, ora...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit