6.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Boksierët më të dashur dhe më të urryer në internet

Cilët janë boksierët më të dashur dhe më të urryer nga publiku në internet urrejtje? Përdoruesit e internetit e renditin Tyson Fury si luftëtarin e tyre të preferuar, me Saul “Canelo” Alvarez që vjen i treti.

Sipas një sondazhi të Gambling.com, boksierët më të njohur dhe më të përbuzur në internet u identifikuan duke përdorur mjetin Linkfluence, i cili u përdor për të përpiluar të dhëna të opinionit në internet nga Reddit dhe Twitter gjatë vitit të kaluar për çdo boksier aktiv.

Top 10 boksierët më të dashur në internet

Renditja e luftëtarëve që gjeneruan opinionet më pozitive në internet, shoqëruar me përqindjen e tyre të atyre negative:

Tyson Fury: 28.20% – 10.80%
Shakur Stevenson: 27,70% – 7,66 %
Saúl “Canelo” Álvarez 27.10% – 22.20%
Jermell Charlo 26,40% – 6,41%
Anthony Joshua 26,10 % – 24,20 %
Emanuel Navarrete 25,90% – 5,39%
Rey Vargas 23,30% – 4,47%
Deontay Wilder 22,70% – 25,30%
Román González 22,50%- 9,88%
Stephen Fulton Jr. 20,80% – 1,50 %
Top 10 boksierët më të urryer në internet
Leo Santa Cruz: 13.30% – 31.50%
Josh Taylor: 12,50% – 31,40 %
Deontay Wilder: 22.70% – 25.30%
Vasyl Lomachenko: 15,30% – 25,10%
Anthony Joshua: 26,10% – 24,20 %
Saúl “Canelo” Álvarez: 27,10% – 22,20%
Jermall Charlo: 4,51% -19,30%
Gallo Estrada: 12,20% – 17,80%
Teófimo López: 14,20% – 16,40%
Kazuto Ioka: 19,80% – 13,20 %
/Albanianpost.com

Më Shumë

Zbathur shëtitët nëpër buzët tua

Poezi nga Visar Zhiti Zbathur, Vetëm zbathur Shëtitet nëpër buzët tua. Këmbët mu mbushën Me petale të kuqe puthjesh Që më bien gjatë ecjes. Dhe kështu u krijuan yjet Në qiellin tonë...

Veseli u tha vizitorëve të mos iu afrohen dëshmitarëve, mbrojtja thotë se prokuroria e fshehu këtë deklaratë

Mbrojtja e Kadri Veselit ka kundërshtuar fort pretendimet e prokurorisë rreth bisedave të përgjuara në Qendrën e Paraburgimit në Hagë, duke thënë se bisedat...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit