0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Brighton refuzon ofertën e parë të Chelsea-t për Caicedo-n

Chelsea-t i është refuzuar oferta e tyre e parë e transferimit prej 55 milionë funtesh për Moises Caicedo-n, shkruan The Athletic.

Blutë kanë identifikuar mesfushorin 21-vjeçar të Brighton për të përmirësuar opsionet e tyre aktuale të mesfushës, por raportohet se ata do të duhet ta rrisin ndjeshëm shumën për ta blerë atë.

Pulëbardhat nuk kanë në plan të ndahen me të në janar, me paraqitjet e tij duke i ndihmuar ata në pozitën e shtatë në Premier League këtë sezon.

Ndërsa ata janë gati të marrin oferta për nënshkrimin e tij në verë, raportet e fundit kanë treguar se do të duheshin të paktën 75 milionë funte.

Caicedo është kontraktuar në Amex Stadium deri në vitin 2025, dhe ai gjithashtu ka qenë i lidhur me Liverpool.

Chelsea, ndërkohë, ka kaluar një formë të dobët nën drejtimin e trajnerit Graham Potter, i cili u largua nga Brighton për të marrë drejtimin e Bluve në shtator. Ata u rikthyen me një fitore 1-0 ndaj Crystal Palace të dielën, por kishin humbur tre ndeshjet e tyre të mëparshme.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në Vërmicë

Një person i kërkuar është arrestuar në Vërmicë. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës, përcjell ‘PrizrenPress’ PKK Vërmicë 25.01.2023 – 18:10. Në bazë...

Gjendet i vdekur në veturë një i ri në Prizren, dyshohet se u aksidentua dhe mbeti i ngujuar

Një rast i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, tek Transiti i Vjetër, ku një i ri është gjetur pa shenja jete...

Lajmet e Fundit