-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Pas lirimit nga akuza, reagon ish-drejtori i urbanizmit në Prizren

Ish-drejtori i Komunës së Prizrenit, Nijazi Kryeziu, ka reaguar pas lirimit të tij nga akuza në rastin njohur si “Infrakos”.

Prokurori i Shtetit kishte ngritur aktakuzë ndaj shtatë të dyshuarve, zyrtarë komunalë në Prizren dhe në Ndërmarrjen Publike “Infrakos” më 31 dhjetor të vitit 2019.Rasti “Infrakos” ishte njëri nga rastet e shënjestruara për liberalizim të vizave.

Përmes një postimi në Facebook, Kryeziu aktakuzën e ka konsideruar si të rrëzuar.

“Pas një aktakuze të njohur si rasti Pronto, sot jam liruar edhe nga aktakuza e “Infrakos”. Nga rrugëtimet e gjata për drejtësi, ka mbetur edhe një rast ku prokuroria ka kontrabanduar një ekspertizë edhe ai rast jam i bindur se do të ketë epilogun si në rastet që tashmë që jam shpallë i pafajshëm” – ka shkruar ai në Facebook.

Dje, Gjykata e Prizrenit i ka liruar nga akuza ish-sh-zyrtarët komunal të Prizrenit dhe zyrtarët e Infrakos-it.Të akuzuar në këtë rast ishin katër ish-drejtorë komunal të Prizrenit, sa këtë komunë e drejtonte Ramadan Muja, një inspektor dhe dy zyrtarë të Ndërmarrjes Publike “Infrakos”.

Më Shumë

Mbappe rrezikon sfidën ndaj Bayernit

Kylian Mbappe luajti vetëm njëzetë minutat pjesës së parë ndaj Montpellierit. Sulmuesi francez pësoi një lëndim dhe në Paris janë të shqetësuar, pasi më...

Punëtori shqiptar në Kanada merr shpërblim 300 mijë dollarë, pasi u godit me grusht në testikul në vendin e punës

Një punëtor shqiptar në Kanada, Rr.O., është shpërblyer me 300 mijë dollarë nga Gjykata e Lartë e Drejtësisë e Ontarios, për abuzimin që ka...

Lajmet e Fundit