19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Bujar Bukoshi: “Lista Rugova” nuk shkon në AKR

Bujar BukoshiZëvendëskryeministri dhe njëherësh njëri prej themeluesve të “Lista Ibrahim Rugova”, Bujar Bukoshi ka demantuar ministrin Dardan Gashi se kjo listë si e tëra do t’i bashkohet Aleancës Kosova e Re (AKR)

Bukoshi ka konfirmuar se ai nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të AKR-së, raporton ORAinfo.

“Jo unë nuk do të jem pjesë e AKR-së”, ka thënë shkurt Bukoshi duke mos dashur të flas më shumë nëse do të garoj në këto zgjedhje me ndonjë subjekt tjetër politikë.

Ndryshe, një ditë më herët Dardan Gashi kishte thënë se “Lista Rugova” si e tëra do t’i bashkohet AKR-së.

Më Shumë

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Jemi vetëm pak orë nga një nga ndeshjet më të rëndësishme të peshave të rënda në historinë e fundit të boksit. Sot (e shtunë)...

Prizren/ Një person kapet me thikë në xhep

Policia  në Prizren  ka ndaluar një person me inicialet B.K. për kontroll rutinor në një automjet me targa të Shqipërisë. Gjatë kontrollit, një arme e...

Lajmet e Fundit