25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Carl Bildt: Sot kemi arsye t’i ndjekim zgjedhjet në Kosovë

Carl BildtShefi i diplomacisë suedeze Carl Bildt ka treguar në Twitter se është ndjekur zgjedhjet në Kosovë.

“Sot kemi arsye t’i ndjekim zgjedhjet parlamentare në Kosovë”, ka shkruar Bildt.

Më Shumë

Gjinden tri mjete shpërthyese në Rahovec

Policia e Kosovës ka njoftuar për gjetjen e tri mjeteve shpërthyese në Dejnë të Rahovecit. “Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se përderisa ishte duke punuar...

Moti përvëlues, temperatura deri në 35 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se për sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të...

Lajmet e Fundit