30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Votojnë të burgosurit në Prizren

BurguNë Qendrën e Paraburgimit në Prizren, nga ora 9:45 deri në ora 13:00 është zhvilluar votimi, të cilin e ka udhëhequr Komisioni Komunal Zgjedhor prej katër vetash.

Me të drejë vote kanë qenë 64 të bugosur nga ta 50 të paraburgosur dhe 14 të tjerë të dënuar me dënime të ndryshme.

Nga numri 64 me të drejtë vote kanë votuar 59 vetë, ndërsa 5 të tjerë nuk kan dashur të votojnë, kurse një i parabugosur ka qenë për tajtim mjekësor në QKUK.

Procesi ka rrjedhë qetë dhe voimi ëshë zhvilluar normalishtë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

“Ura e Fshajtë” në gjendje të keqe( Foto)

Gjendja te Ura e Fshajtë në rrugën Gjakovë – Prizren po alarmon qytetarët që frekuentojnë atë pjesë, të cilët janë ankuar në vazhdimësi se...

Lajmet e Fundit