21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Kosova merr vendin e katërt në garat INESPO

Garat INESPONxënësit e Gjimnazi “Hasan Nahi” morën pjesë në përfaqësi të Kosovës në garat internacionale për ambient të organizuar në Hagë të Hollandës. Në garat INESPO, pjesëmarrës ishin 45 shtete me 143 projekte.

Nxënësit u shpërblyen me medalje të vendit të katërt. Eksperiencë e paparë, momente të paharrueshme, emocione dhe…EVROPA, ishin disa nga shumë karakteristika të ngjarjes.

Ambasadorja e Kosovës Vjosa Dobruna vizitoi projektet e Kosovës në garat INESPO, Hagë. Dobruna, mjeke me profesion, pasi që ndëgjoi prezentimin e projekteve, i sfidoi nxënësit me pyetjet profesionale në projektet e tyre.

Qastet e paharrueshme mbizotërruan gjatë e gjithë vizitës, pas së cilë ambasadorja ftoi nxënësit në ambasadën e Kosovës, ku i informoi nxënësit rreth ecurisë së punës në ambasadë dhe vetëdijësimit të njerëzve për shërbim të vendit tonë, Kosovës.

Më Shumë

Moti sot, diell e vranësira

Të hënën do të mbajë mot me diell por me vranësira të shpërndara. “Mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.Temperaturat minimale do të lëvizin...

Babai i Aviciit: Më mungon çdo minutë, por zemërohem me të që u largua

Më 20 prill të vitit 2018, bota humbi një superyll muzikor, DJ-in suedez Avicii. Në moshën 28-vjeçare, ai humbi jetën në mënyrë tragjike ndërsa ishte...

Lajmet e Fundit