15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Cika: PDK-ja në Has, do të dalë fituese e zgjedhjeve të nëntorit

Halil CikaaPartia Demokratike e Kososvës në Gjonaj, ka mbjatur një takim me kryetarët e nëndegëve nga fshatrat e Hasit të Prizrenit. Në këtë takim është diskutuar përgatitja për fushatën zgjedhore të nëntorit.

Kryetari i Nëndegës së PDK-së në Gjonaj, dr.Halil Cikaj ka kërëkuar nga të gjithë kryetarët e nëndegëve të tjera që të mobilizohen sa më shumë në mënyrë që PDK-ja në Has të dalë fituese në zgjedhjet e nëntorit. “PDK-ja në Has është fuqizuar dhe rritur më shumë se kurrë në këto vitet e fundit”, tha Cikaj.

Ai ka kërkuar nga secili kryetar i nëndegës që të evidencojnë të gjithë ata që dëshirojnë t’i bashkohen PDK-së.” Të gjithë ata që anëtarësohen në PDK, duhet të infromohen se të njëjtit të informohen se me datë 12.10. 2013 do të pajisen me librezat e anëtarësisë”, tha Cikaj.

Ai ka kërkuar nga anëtarësia e PDK –së që të marrin pjesë në përurimin e projekteve të shumta nëpër fshatrat e Hasit, i cili po bëhet këto ditë.

Ai tregoi se PDK-ja në Hasë do të përpilojë një axhendë për fushatën elektorale dhe të njëjtën t’ia dorëzojnë kryetarit të Shtabit Zgjedhor për Has, Sejdullah Shehu. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Filloi dezinsektimi i zonave endemike në Malishevë

Në kuadër të zbatimit të strategjisë nacionale për parandalimin dhe luftimin e Etheve Hemorragjike Krime Kongo (EHKK), sot, Komuna e Malishevës, ka filluar me...

Kryeministri Kurti mori pjesë në mbledhjen komemorative në nderim të veprimtarit dhe të burgosurit politik, Afrim Morina

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot pjesë në mbledhjen komemorative të organizuar në nderim të aktivistit dhe të burgosurit politik, dhe...

Lajmet e Fundit