35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Rexhaj: KDI luajti rol konstruktiv në promovimin e vlerave demokratike

R te KDIKandidati i VV-së, për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj është takuar edhe me përfaqësuesit e KDI-së. Rexhaj ka çmuar rolin e konstruktiv të KDI-së, që ka pasur në zhvillimin e institucioneve demokratike dhe parlamentarizmit në vend.

“Lëvizja Vetëvendosje! konsideron se aktiviteti dhe veprimtaria profesionale e KDI-së në këtë drejtim, ka një rëndësi jashtëzakonisht të veçantë në promovimin e vlerave demokratike në Komunën e Prizrenit dhe më gjerë”, tha Rexhaj.

Sipas tij, se publikimet, vërejtjet dhe rekomandimet e vazhdueshme të KDI-së, përherë kanë qenë një burim i pazëvendësueshëm i informacionit objektiv dhe të pavarur për punën dhe veprimtarinë e pushtetit lokal.

Përfaqësues i KDI-së për Prizren, Naim Cahani, falënderoi Lëvizjen Vetëvendosje! për vizitë dhe uroi që ky subjekt të jep angazhimin dhe potencialin e vetë në funksion të zhvillimit demokratik të institucioneve të pushtetit lokal. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira të shpërndara, temperaturat deri në 36 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se sot mbi Kosovë, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do...

Drejtoria e Arsimit në Prizren shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve në klasë të dhjetë për vitin shkollor 2024/2025

Drejtoria Komunale e Arsimit në Prizren, ka  shpallur  konkursin  për regjistrimin e nxënësve në klasë të dhjetë për vitin shkollor 2024/2025. Nxënësit mund të aplikojnë...

Lajmet e Fundit