23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

LDK-ja premton investime në Astrazup

LDK-logo5-23Dega e LDK-së në Malishevë pati një takim në dy lagjet fshatit Astrazup. Këto takime ishin në vazhdën e takimeve që po i bënë kryetari i Degës Januz Kastrati dhe kandidati për kryetar Salih Morina.Në këto takime ishin të pranishëm rreth 100 pjesëmarrës të cilët shprehën entuziazmin tyre në fitorën e LDK-së në Malishevë.

Hapjen e takimëve e bëri kryetari i Nëndegës Rrahim Morina i cili u bëri thirrje banorëve të fshatit që të mobilozohen sa më shumë që në këto zgjedhje LDK-ja të fitoj edhe më bindshëm ë Astrazup.

Të pranishmit i përshëndeti edhe Kryetari i Degës Januz Kastrati I cili shprehu knaqësinë e tij që gjindej në Astrazup në bastionin e LDK-së. Kastrati kërkoj nga të pranishmit që ta ndëshkojnë pushtetin e tanishë duke votuar kandidatin e LDK-së Salih Morina.

Ndërsa në fjalën e tij kandidati për Kryetar Komune Salih Morina u premtoj banorëve se në qeverisjen e tij Astrazupi do jetë prioritet i prioriteteve për arsye se ky fshatë gjithmonë i ka qëndruar besnik LDK-së dhe frymës së Presidentit Historik Ibrahim Rugova. Ai u zotua para tyre se projektet e fshatit si: Ujësjellësi, Shtëpia e Kulturës, Shkolla, Parku, Shtrati i Lumit, do të realizohen në mandatin e tij qeverisës.

Më Shumë

Policia gjobit Blerandon, shkeli rregullat e komunikacionit

Ish-finalisti i Big Brother VIP Kosova 2, Blerando, është gjobitur nga policia. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në Instagram....

Haxhi Krasniqi rikthehet në ring, zbulohet kundërshtari dhe data e meçit

Boksieri kosovar, Robin Haxhi Krasniqi do të rikthehet në ring. Krasniqi për kundërshtar do ta ketë portugezin, Jorge Silva. Meçi zhvillohet me datë 4 maj në...

Lajmet e Fundit