0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Çka pritet të ndodhë sot në Prizren

Ngjarjet e datës 30 shtator 2020.

Instituti Demokraci për Zhvillim organizon ceremoninë e nënshkrimit të memorandumit të bashkëpunimit për procesin zgjedhor. (Hotel ‘Swiss Diamond’ Prishtinë, ora 10:00)

Mbahet dita e dytë e “Samitit për Antigjipsizëm” do të organizohet dita e dytë e debatit me temën: “Roli dhe ndikimi i gruas në adresimin e Antigjipsimit”. (Hotel “Sirius” Prishtinë, ora 10:00)

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, viziton Spitalin e Përgjithshëm “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren. (Ora 10:00)

Kryesuesi i Komisionit hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë, Hajrulla Çeku mban konferencë për medie. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione takohet me përfaqësuesit e Komisionit qeveritar për njohjen e statusit të ish të dënuarve dhe ish të përndjekurve politikë. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 10:00)

Personeli mbështetës në QKUK dhe SHSKUK mban protestë për shkak të mos marrjes së shtesës 300 euro në paga. (Para SHSKUK-së, ora 10:00)

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) publikon raportin “Indeksi Kosovar i Reziliencës – Ekstremizmi i Dhunshëm në Kosovë: Çfarë mund të mësojmë nga rezilienca në komunitet?” (‘Swiss Diamond’ Prishtinë, ora 10:00)

Drejtori i ATK-së Ilir Murtezaj, dhe kryetari i OEK-ut Berat Rukiqi, vizitojnë “Prishtina Mall”. (Zona Industriale Prishtinë-Lipjan, te Rrethi i QMI-së, ora 10:00)

Shënohet “Dita Evropiane e Gjuhëve”, organizuar nga Aleanca Franceze e Prishtinës, PLAY Internacional dhe Eunic Cluster Prishtina. (Stadiumi i futbollit “Rilindja” pranë parkut ‘Taukbahçe’ Prishtinë, ora 10:00)

Kuvendi Komunal i Prizrenit mban mbledhjen e katërt të rregullt për 2020. (Salla mbledhjeve e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, te “Shtëpia e Bardhë”, ora 10:00)

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, viziton Qendrën Rajonale të Shëndetësisë Publike në Prizren. (Ora 10:30)

Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyrat e LV-së Arbëri, ora 11:00)

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi viziton Komunën e Drenasit. (Ambientet e Kuvendi Komunal Drenas, ora 11:00)

Komisioni për Ekonomi shqyrton në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për financimin e subjekteve politike, si dhe Ligjin për zgjedhje të përgjithshme në Kosovë. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 11:00)

Drejtori i ATK-së Ilir Murtezaj dhe kryetari i OEK-ut Berat Rukiqi vizitojnë kompaninë “Ciao Berto”. (Magjistralja Prishtinë-Mitrovicë, ora 11:30)

Drejtori i ATK-së Ilir Murtezaj dhe kryetari i OEK-ut Berat Rukiqi vizitojnë kompaninë “Lesna”. (Rruga “Lidhja e Pejës” Prishtinë, ora 13:00)

Komisioni për Buxhet dhe Transfere shqyrton raportin vjetor të BQK-së për 2019. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203, ora 13:00)

Komisioni për Integrim Evropian shqyrton Programin kombëtar për zbatimin e MSA. Merr pjesë edhe zëvendëskryeministri Driton Selmanaj. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 13:30)

Partia Socialdemokrate mban një aktivitet afër bankës “Pro Credit Bank”. (Përballë Rektoratit të UP-së Prishtinë, ora 13:30)

Më Shumë

Albina Kelmendi zbulon detaje për rrugën drejt Eurovizionit

Albina Kelmendi, zbulon detaje për rrugën drejt Eurovizionit. Ajo ka zbuluar se kënga “Duaje”, do të prezantohet në gjuhën shqipe. Po ashtu ajo tregon se...

Shkencëtarët tregojnë formulën ideale për të gjetur partnerin e ëndrrave

Në vitin 1962, 2 shkencëtarë zhvilluan një formulë dashurie, e cila do të ndihmonte që çiftet të jetonin në harmoni të plotë. Formula u...

Lajmet e Fundit