3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Çmimi tavan i naftës vendoset prej 1.79 euro

 

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka publikuar çmimet maksimale me të cilat mund të shitet nafta dhe derivatet e saj.

1.79 euro mund të shitet një litër naftë, që është çmim një cent më i lartë sesa një ditë më parë, transmeton KlanKosova.tv.

Çmimi për benzinë dhe gaz ka mbetur i njëjtë, 1.40 respektivisht 0.75 euro.

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar një person të kërkuar nga gjykata. Ai është dërguar në vuajtje të dënimit. Rr. Bedri Pejani, Prizren 24.11.2022-11:40. Në bazë të...

Katër raste të parave të falsifikuara brenda 24 orëve

Katër raste të falsifikimit të parave janë raportuar në Policinë e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit.Në Fushë Kosovë një punëtor i bankës ka...

Lajmet e Fundit