16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Conte: Nuk jam aq i mirë

Menaxheri i Chelseas, Antonio Conte, pranon se “është pak i keq” kur vjen puna që ta bindë bordin e klubit për të nënshkruar me futbollistë të rinj.

Kampioni në fuqi i Premier League, ka dështuar që të sjell në Stamford Bridge ndonjë futbollist të madh në afatin e janarit, shkruan BBC, përcjell Klan Kosova.

Dhe, 48 vjecari ka thënë se atij i duhet të jetë më bindës në këtë aspekt.

“Më duhet që të flasë më shumë me menaxherët, të cilët janë shumë, shumë të mirë në bindjen e klubeve që të shpenzojnë më shumë para për top lojtarë”.

“Mendoj se jam jo aq i mirë për ta bindur klubin që të blejë futbollistë. Mendoj se në këtë drejtim mund të përmirësohem”.

“Më duhet të mësoj nga trajnerët tjerë, menaxherët tjerë, në këtë asket”.

Ylli rrezikon të mbetet pa sponsorin kryesor për shkak të dhunës në Superkupë

Dhuna e shfaqur në turneun e Superkupës së Kosovës në basketboll rrezikon të ketë pasoja të mëdha për nikoqirin, Golden Eagle Ylli. Shaqir Palushi, që...

Vdes 55-vjeçari në Suharekë pas rrokullisjes me traktor

Një rast i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Budakovë të Suharekës. Është rrokullisur një traktor me të cilin po barte dru...

Lajmet e Fundit