22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

COVID-19/ Viktima e fundit është nga Suhareka

Ka ndërruar jetë edhe një paciente e prekur me Covid-19 në Klinikën Infektive në Prishtinë.

Lajmin e bëri të ditur Drejtoresha e Shëndetësisë në Suharekë, Besa Kuqi në një postim në Facebook.

Drejtoresha tha se viktima kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Tutje, ajo bëri thirrje që të respektohen masat kundër koronavirusit.

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë të drejtoreshës:

“Me keqardhje ju njoftoj nga Klinika Infektive në Prishtinë, se ka ndërruar jetë i prekura me sëmudjen COVID-19, Kimete Morina nga Samdraxha. E ndjera kishte probleme dhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Ju shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes të së ndjeres nga Samdraxha, në këto momente të rënda të dhimbjes dhe pikëllimit!

“Ju lutem, respektoni masat mbrojtëse dhe kujdesuni për veten dhe familjen. Virusi eshte kudo ai është i panjohur dhe lufta ndaj tij po bëhet e vështirë. Por, nuk guxon të na mund, bashkë mund ta përballojmë edhe këtë situatë.

 

Më Shumë

Osmani niset për në Turqi për inaugurimin e Erdoganit

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të homologut të saj turk, Recep...

Bashkia e Hasit shpall Rexhep Selimin “Qytetar Nderi”

Këshill bashkiak i Krumës-Hasit, me 28 prill 2023, ka shpallur “Qytetar Nderi”, ish eprorin e lartë të TMK-së, njërin ndër themeluesit e UÇK-së, Gjeneral...

Lajmet e Fundit