0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Daçiç nuk mund të votojë në Prizren

Ddacic5-20Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, e ka përjashtuar mundësinë që kryeministri serb, Ivica Daçiq, ta shfrytëzojë të drejtën e votës në Kosovë më 3 nëntor.

“Ai është i lindur në komunën e Prizrenit, por ai nuk është banor i asaj komune, kështu që Ligji ia pamundëson atij marrjen pjesë në zgjedhje”, ka thënë Jevtiq.

Ndryshe, sipas Ligjit për Zgjedhjet, Neni 12, pika 12.2, thuhet se votuesi ka të drejt të votojë vetëm në komunën ku ai, apo ajo, janë të regjistruar si qytetarë të përhershëm, përveç nëse përcaktohet ndryshe me anë të Ligjit.

Më Shumë

Vidhen dy laptopa në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit

Dy laptopa janë vjedhur në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit . “Persona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda shkollës dhe nga aty kanë...

E njohur për lojëra seksuale, 37 vjeçarja rrëfen se si i fiton 2 milionë dollarë duke vlerësuar organet gjenitale të meshkujve!

Një yll pornografie foli për punën e saj të egër, ku ajo vlerëson sinqerisht djemtë bazuar në madhësinë e penisit të tyre. Larkin Love, e...

Lajmet e Fundit