15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Deda: Strategjia e PDK-së, bllokimi i institucioneve

IlirDeda-KIPREDDeputeti i Vetëvendosjes, Ilir Deda, ka thënë se më së miri do të ishte që PDK të lejojë konstituimin e Kuvendit nga shumica parlamentare. Ai ka thënë se strategjia e PDK-së është bllokimi i institucioneve dhe moslejimin e partive tjera të formojnë Qeverinë.

Deda ka thënë se PDK s’i ka numrat dhe nuk ka shumicën në Kuvend.

“PDK duhet të lëshojë rrugë. S’duhet të bllokojnë sepse kjo bllokadë nuk është e mirë për funksionim të Kosovës”, ka thënë Deda në Info Magazinë të Klan Kosovës.

Sa i përket koalicionit me PDK-në, Ilir Deda ka thënë se s’ka asnjë formë të bashkëpunimit me PDK-në.

“Jo” është përgjigjur kur është pyetur lidhur me deklaratat e Xhavit Halitit se PDK mund të bëjë koalicion me VV-në.

Deda ka komentuar edhe vendimin e Gjykatës Kushtetuese duke thënë se është një vendim i pazbatueshëm.

Sipas tij, Gjykata ka ndërhyrë në punët e Kuvendit duke thënë se s’duhet të ketë zgjedhje të reja.

Më Shumë

Gjobiten shoferët në Prizren, tejkaluan kufizimin e shpejtësisë

  Njësia Rajonale e Trafikut Rrugor ne Prizren ka hasur në shoferë të cilët në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 50 km/h, kanë lëvizur...

Gjimshiti, shqiptari i parë që e ngrit trofeun e Europa League

Berat Gjimshiti është bërë shqiptari i parë që e ka ngritur në qiell trofeun e Europa League sonte. Atalanta, kapiten i së cilës është Gjimshiti...

Lajmet e Fundit