6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Beqiri: Nuk shkojmë në konsultime te Brovina

IsmetBeqiriSekretari i Përgjithshëm i LDK’së, Ismet Beqiri, ka thënë se LDK nuk do të shkojë në konsultime te Flora Brovina.

Beqiri ka thënë se Brovina s’ka kompetencë të takohet me liderët e parive por detyra e saj është vetëm të thërras vazhdimin e seancës konstituive.

“Nuk është kompetencë e Flora Brovinës t’i thërras në konsultime liderët e partive politike. Nuk kemi çka të konsultohemi sepse rregullat janë të qarta. Brovina duhet të thërras seancës sepse e vetmja punë e saj është kjo, nëse nuk e thërret ajo, atëherë, ne e thërrasim”, ka thënë Beqiri, për Gazetën Express.

“S’kemi asnjë arsye të shkojmë në një konsultim të tillë sepse s’kemi për cka të konsultohemi”, ka shtuar ai.

Beqiri ka thënë se kërkesa e sotme e PDK’së për një marrëveshje është e palogjikshme pasi marrëveshja ekziston mes partive kryesore politike për ndërtimin e institucioneve.

“S’kemi arsye të shkojmë sepse s’kemi për cka të konsultohemi dhe as të merremi vesh ashtu qysh po kërkon PDK. Kjo është përgjigja e LDK’së se PDK s’mund të na tregojë se ku duhet të shkojmë për konsultime”, ka thënë ai.

Më Shumë

Freeman: Ne, njerëzit jemi më të shqetësuar për atë që kemi se për atë që jemi

Disa thënie të Morgan Freeman: Mënyra më e lehtë për të pasur një humbje të garantuar është të heqësh dorë. Derisa ndihesh si një viktimë, atëherë...

Urimi i Selmanajt për festën e Fitër Bajramit

Kryetari i LDK-së në Prizren, Driton Selmanaj ka vizituar Bashkësin Islame. Ai ka uruar të gjithë besimtarët Islam për festën Fitër Bajramit. "Dashuria për atdheun dhe...

Lajmet e Fundit