17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Deponohen kartëmonedha false në një bankë në Suharekë

Një zyrtar i një banke private në Suharekë, ka raportuar se janë deponuar tetëmbëdhjetë kartëmonedha nga pesëdhjetë euro të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara.?

Kartëmonedhat janë sekuestruar për ekzaminim. Rasti është duke u hetuar dhe është inicuar si falsifikim i parasë.

“Rr. Brigada 123, Suharekë 19.06.2022 – 10:20. Ankuesi mashkull kosovar, zyrtar i bankës private, ka raportuar se janë deponuar tetëmbëdhjetë kartëmonedha nga pesëdhjetë euro të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Kartëmonedhat janë sekuestruar për ekzaminim. Rasti është duke u hetuar”, njofton policia.

Më Shumë

Pagat për grevistët do të dalin të hënën

Kryetari i BSPK-së, Atdhe Hykolli, ka bërë të ditur se pagat për shërbyesit civilë që janë në grevë do të ekzekutohen të hënën. Ai, në...

Zelensky publikon fotografi nga qyteti i çliruar i Lymanit, ato tregojnë se si rusët shkatërruan gjithçka

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, ka publikuar një sërë fotografish në rrjetet sociale në qyteti Lyman që është çliruar së fundmi. Qëllimi i postimit të fotografive...

Lajmet e Fundit