13.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Dëshmitarët ia huqën përshkrimit

Jakupkrasniqi10-6Avokati Mexhid Syla vazhdon të jetë i bindur se akuzat ndaj kryeparlametarit Jakup Krasniqi për krime lufte, janë plotësisht të pabaza. Dhe si të tilla nuk paraqesin prova të mjaftueshme për të vazhduar hetimet.

Ish- zëdhënësi i UK’së është marrë në pyetje nga hetues të EULEX para pak ditësh nën dyshimin se ka shkelur kodet e luftës gjatë viteve 1998-1999.

Sipas avokatit Syla ai është marrë në pyetje duke u bazuar në deklaratat e dy dëshmitareve, argumentet e të cilave janë krejtësisht të pabaza.

Në dëshminë e tyre prej 6 faqesh emri i Krasniqit përmendet veç në një rresht, në të cilin dëshmitarja e përshkruan një person me mjekër të paraqitur si Jakup Krasniqi.

Njëri dëshmitar thotë se ky person ia ka rruar flokët, derisa personi tjetër ka deklaruar se i është thënë shkoni e i thoni shkijeve se jam Jakup Krasniqi. “Krasniqi nuk ka pas kurrë mjekër. Dhe në atë kohë ka pas shumë foto e incizime të cilat e paraqesin atë pa mjekër”, ka thënë Syla për Zërin.

Më Shumë

Gresa Behluli reagon pas aksidentit të babait të saj

Ditën e djeshme është goditur nga një veturë Hajrush Behluli, bashkëshorti i këngëtares Shkurte Fejza. Gresa Behluli ka dal me një reagim në “Facebook”, ku...

Podolski bën pasuri marramendëse me qebapa

Lukas Podolski mund të përfshihet lehtësisht në listën e gjatë të futbollistëve botërorë, por prej disa vitesh edhe ndër ata që janë të aftë...

Lajmet e Fundit