16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Dështon kandidatura e Vjosa Osmanit, merr veç 62 vota

Ashtu siç ishte paralajmëruar, delegatët e LDK’së nuk e kanë aprovuar kandidaturën e Vjosa Osmanit për Kryetare të LDK’së, raporton Gazeta Express.
Ajo ka marrë vetëm 62 vota nga delegatët ndërkohë do të duhej të merrte të paktën gjysmën e numrit të përgjithshëm të delegatëve prej 350 anëtarësh.

Vjosa Osmani kishte paralajmëruar se do të përdorej pikërisht ky nen i Statutit të LDK’së për të eliminuar nga gara për Kryetare të LDK’së.

Më Shumë

U kap mat me të njëjtin vend me Luizin, reagon për herë të parë ish-e dashura e këngëtarit

Ditën e djeshme Kryefjala .com zbuloi se Jurgena dhe Luizi janë ndodhur në një nga parukieritë e famshme në Kryeqytet. Në të njëjtën ditë...

Kurti: Me 14 qershor mbahet mbledhja mes Qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë në Gjakovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë mbledhjes së Qeverisë ka bërë të ditur se me 14 qershor do të jetë mbledhja e përbashkët mes...

Lajmet e Fundit