22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Dezinfektohen rrugët e fshatrave të Prizrenit

Drejtoria e Shërbimeve Publike në Prizren ka filluar t’i pastrojë dhe dezinfektojë rrugët nëpër fshatra.

Rrugët po pastrohen e dezinfektohen, si masë shtesë ndaj pandemisë.

Më Shumë

Në Prizren u promovua romani “Hanifja” i autorit Ramadan Reshitaj

Romani "Hanifja" i autorit Ramadan Reshitaj u promovua në Prizren. Shkrimtarët këtë roman të Reshitajt e kanë krahasuar me romanin "Malësorja" të Nazmi Rrhamanit. Redaktori...

Dëshmitari Zyrapi thotë se ngjarja në Rahovec s’kishte të bënte me Shtabin e Përgjithshëm

Dëshmitari i 75-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), Bislim Zyrapi, edhe të mërkurën po vazhdon dëshminë në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri...

Lajmet e Fundit