3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Dezinsektohen tokat e Malishevës

Malisheva-dezenfiktimi rriqraveSot fillon faza e dytë e dezinsektimit kundër rriqrave në Komunën e Malishevës, konkretisht në fshatrat Pallankë, Javiq-Burim.

Spërkatja, do të fillojë nga ora 08.00 nga kompania “Truly Nolen”,e cila pritet të përdorë pajisjet më të reja bashkëkohore që për herë të parë do të aplikohet për këto qëllime në Kosovë.

Njëkohësisht do të ketë edhe një konferencë për media nga terreni e cila zhvillohet në orën 10:30, në fshatrat e lartcekur, transmeton KP.

Më Shumë

Konkurs/ 20 asistentë për nxënësit me nevoja të veçanta në shkollat e Prizrenit

Drejtoria e Arsimit në Prizren ka shpallur konkurs për 20 asistentë për nxënësit me nevoja të veçanta në shkolla. Konkursi është hapur sot (25.11.2013-11.12.2013) Linku i...

Real Madrid po konsideron nënshkrimin e Khephren Thuram

22-vjeçari, i cili është djali i legjendës franceze Lilian Thuram dhe vëllai i sulmuesit të Inter-it, Marcus Thuram, ishte shumë i lidhur me Liverpool-in...

Lajmet e Fundit