-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Dhunë në familje, policia arreston një person në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar në Prizren një person të komunitetit ashkali, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje e kishte sulmuar fizikisht gruan.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Ashkali i cili pas një mosmarrëveshje verbale e kishte sulmuar fizikisht viktimën femër K/Ashkalike. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim të policisë.

Më Shumë

Kosova zhgënjen, barazon edhe me Andorrën

Kosova nuk ka arritur të nxjerrë me shumë se një pikë në përballjen ndaj Andorrës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.   Pjesa e parë...

Më 18 prill nis rigjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, akuzohen për korrupsion në rastin “Abi Çarshia”

Më 18 prill të këtij viti, pritet të fillojë rigjykimi  ndaj deputetes Jetmire Vrenezi, ish- drejtorit të Inspektoratit Islam Thaqit, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit