-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Diferenca e votave mes Totajt dhe Haskukës në Prizren është 1,075 vota

Shaqir Totaj i Partisë Demokratike të Kosovës doli i parë nga raundi i dytë i zgjedhjeve në qytetin e Prizrenit.

Pas katër vjetëve, Mytaher Haskuka i Lëvizjes Vetëvendosje e humbi këtë qytet për 1,075 vota.

Totaj i pati 27,017 vota, ndërsa Haskuka ishte me 25,942 vota, transmeton Klankosova.tv.

Më Shumë

Moti sot, vranët dhe me borë

Për të enjten parashikohet të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale bore. Në zona të caktuara, pritet të...

Asociacioni i Komunave dhe MFPT-ja përplasen për tatimin në pronë

Çmimi për tatim në pronë është rritur 100 për qind. Ministri i Financave thotë se nuk e ka marrë këtë vendim, ndërsa nga Asociacioni...

Lajmet e Fundit