33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Diplomohet ylli i kinematografisë Emma Watson

Emma Watson-diplomohetEmma Watson u diplomua në Univeristetin Brown pas gati 5 viteve studime në degën e Letërsisë Angleze. 24-vjeçarja  filloi studimet në  Universitetin Brown në vitin 2009, vit në të cilin ajo njohu edhe suksesin më të madh si aktore.

Aktorja britanike që u bë e famshme  si  Hermione Granger e Harry Poterit ishte një ndër 2000 studentët e diplomuar të dielën.
Watson, në një intervistë për “Sunday Times”, ka thënë që në fillim ishte e shqetësuar sesi do të pritej nga bashkëmoshatarët e saj në kampus.

“Një ditë kur po shkoja në mensë, të gjithë ranë në qetësi dhe u kthyen për të më parë. Dhe në moment i thashë vetes “ti mund ta bësh këtë gjë”. Duhet të marrësh frymë thellë dhe të mbledhësh forcat”, thotë Watson.

Gjithsesi, Watson pavarësisht famës së saj arriti ta menaxhojë veten duke patur një jetë normale studentore.

“Në kampus kurrë nuk më kanë pyetur për një autograf. Merrja pjesë në “party”-t që organizonim me rreth 100 studentë dhe kënaqeshim pafund”, thotë aktorja për “US Weekly”.

Më Shumë

Abrashi: Të mbretëron dashuria mbi urrejtjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi, ka vizituar Bashkësinë Islame në këtë qytet, ku ka uruar të gjithë besimtarët për festën e...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 800 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1802 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit