19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Kandidatët për deputet të Nismës, Susuri e Balaj nuk e njohin vendimin e Mujës

Foto-Nisma-620x330Skënder Susuri dhe Albulena Balaj nuk e njohin vendimin e Ramadan Mujës për largimin e tyre nga pozita e drejtori të shkollës. Ata thanë se konkursi i Drejtorisë së Arsimit në Prizren ka qenë politik.

“Ne nuk e njohim atë konkurs politik”, kanë thënë Susuri e Balaj.

Skënder Susuri dhe Albulena Balaj janë kandidatë për deputet nga subjekti politik Nisma për Kosovë. Susuri ka qenë drejtor I shkollës fillore “Mustafa Baki” ,ndërsa Balaj I shkollës “Naim Frashëri në Vlashnje.
“Unë do të vazhdoj të qëndroj në kët post”, tha Susuri,transmeton TVPZ.

Sipas tij, nëse nuk anulohet ky vendim,atëherë do t’I drejtohet organeve të drejtësisë.

Ndërkaq,Albulena Balaj,tha i është cenuar e drejta ligjore.”vendimi për largimin tim është marrë në kohën sa kam qenë duke shfrytëzuar pushimin e lehonisë”, ka thënë Balaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Abrashi: Të mbretëron dashuria mbi urrejtjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi, ka vizituar Bashkësinë Islame në këtë qytet, ku ka uruar të gjithë besimtarët për festën e...

Lajmet e Fundit