12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Drejtoresha e Arsimit në Prizren premton mbështetje për ALG „Loyola-Gymansium“

 

Drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në Prizren , Luljeta Veselaj-Gutaj, është takuar me drejtuesit e ALG „Loyola-Gymnasium“ .

Ajo nga afër është njoftuar me arritjet e këtij institucioni dhe sfidat me të cilat përballet.
Vesela-Gutaj, në fjalën e saj ka nënvizuar sukseset e larta të ALG-së dhe arritjet e deritanishme, të cilat janë ndihmesë e proceseve pozitive në fushën e arsimimit në nivel më të gjerë.

Ajo premtoi se në të ardhmen DKA në Prizren do të ketë qasje të njëjtë edhe ndaj ALG-së, për të mirën e fëmijëve dhe procesit të edukimit dhe arsimimit në përgjithësi.

Ndërkaq, drejtori ekzekutiv i ALG „Loyola-Gymansium“, Elias Koller e ka falënderuar për vizitën Veselaj-Gutajn.

Mund të jetë një imazh i 8 persona, njerëz në këmbë dhe njerëz të ulur
“ALG „Loyola-Gymnasium“ duhet ta ketë trajtimin e duhur, si një institucion me rëndësi në edukimin dhe arsimimin e gjeneratave të reja të vendit tonë”, tha ai./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shtyhet mbledhja e Komisionit për Trustin

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka marrë vendim që mbledhja të shtyhet pas seances së Kuvendit të Kosovës, ose në një ditë tjetër...

Alber Qovanaj nga Prizreni, vdes aksidentalisht në Çagllavicë të Prishtinës

Alber Qovanaj nga Prizreni ka humbur jetën në një aksident në Çagllavicë të Prishtinës. Familjarët e të ndjerit kanë bërë të ditur se nesër do t’i...

Lajmet e Fundit