12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Vazhdon lirimi i hapësirave publike në Prizren

Sot, ka vazhduar aksionin për lirimin e hapësirave publike në Prizren.

Gjatë ditës janë ndërmarrë veprime në rrugët: “Jusuf Gërvalla”, “Fehmi Lladrovci”, “Beteja e Vërrinit”, “Shkelzen Draga” dhe rrugë të tjera brenda qytetit.

“Hapësirat publike në këto zona janë liruar duke hequr pengesat e vendosura në hapësira publike në forma dhe mënyra të ndryshme. Janë larguar reklamat e vendosura në trotuare ose në hapësira të tjera publike siç janë shtyllat e ndriçimit publik dhe shtyllat e rrjetit elektrik”, thuhet në njoftim të Komunës së Prizrenit.

Lirimi i hapësirave publike do të vazhdojë edhe ditët e javët në vazhdim

Më Shumë

“Hutohet” Shaqir Totaj i PDK-së, ia bën share Albin Kurtit – por i bie pishman

Kryetari i Komunës së Prizrenit, i cili vjen nga radhët e PDK’së, Shaqir Totaj, duket se është emocionuar shumë pas fitores së Zvicrës kundër...

Një luftëtar amerikan nderohet nga presidenti Zelensky

  “Stretch”, një luftëtar amerikan që shërben në Legjionin Ndërkombëtar të Forcave të Armatosura të Ukrainës, është nderuar për shërbimet e tij në Ukrainë nga...

Moti për sot

Lajmet e Fundit