6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Duda Balje kërkon falje që kishte votuar për themelimin e Gjykatës Speciale

Deputetja e minoritetit boshnjak në Kosovë, Duda Balje, ka kërkuar falje që ka votuar për themelimin e Gjykatës Speciale.

Balje përmes një postimi në Facebook ka kërkuar falje publike që ka dhënë votën pro themelimit të Gjykatës Speciale, e cila javëve të fundit ka filluar me arrestimin e pjesëtareve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Po ashtu, Balje ka shkruar se është tmerruar me veprimet e sotme të Gjykatës Speciale gjatë arrestimit të Jakup Krasniqit.

Lexoni më poshtë postimin e plotë të deputetës Duda Balje:

Baca Jakup është vet LIRIA !

Jam thellësisht e tmerruar me format e veprimit të sotëm ndaj Baces Jakup dhe familjes së tij!

Kërkoj falje publike që atëherë e votova këtë ” gjykatë speciale”!

 

 

Më vjen shumë keq, sinqerisht që votuam atë botë !

Më Shumë

Kërcet ‘dajaku’ në Parlamentin e Senegalit (video)

Gjatë një seance gjyqësore në Parlamentin e Senegalit ka degraduar debati duke përfunduar me përleshje mes dy deputetëve. Derisa ishin duke folur për buxhetin njëri...

Hajnat vjedhin stoli ari dhe para në një shtëpi në Rahovec

Persona të panjohur kanë vjedhur stoli ari dhe para të gatshme në një shtëpi në Rahovec. Rastin në polici e ka lajmëruar pronari i shtëpisë...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit