19.8 C
E diel, 8 Shtator, 2024

Dukagjini shënon fitore ndaj Lirisë

Dueli  mes Dukagjinit dhe Lirisë së Prizrenit, është mbyllur me fitoren e klinasve prej 2-1, duel ky që kishte një fund dramatik.

Nikoqirët mjaft mirë e nisen sfidën ndaj Lirisë, duke kaluar në epërsi qysh në minutën e parë përmes Iljasa Zulifiji, ndërsa Rigon Spahiu (70’) barazoi shifrat në 1-1.

Në minutat shtesë të ndeshjes, skuadra e Armend Dallkut gjeti golin e fitores me anë të Blerind Morinës, i cili realizoi pas pritjes se penalltisë nga portieri Stiv Frasheri.

Dukagjini renditet në vendin e gjashtë me 30 pikë, derisa Liria është e fundit me vetëm 9 sosh.

LDK-ja në Suharekë propozon katër kandidatë për deputetë në zgjedhjet e 9 shkurtit

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në Suharekë ka shpallur kandidatët e saj për deputetë në zgjedhjet parlamentare që do të mbahen më 9 shkurt...