6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Dy ndeshje interesante sot në Superligë: Ballkani pret Malishevën, Feronikeli ’74 i shkon Lirisë

Java e 24-t në Superligën e Kosovës do të mbyllet sot, teksa në program për t’u zhvilluar janë dy ndeshje.
Kampioni në fuqi, Ballkani, do të jetë nikoqir i skuadrës që po kalon formë të mirë, Malishevës, shkruan Gazeta Express.
Nuk keni nevojë për mjekë! Kjo metodë vret prostatitin në 2 netë!
Kush është ‘bossi’ e shitësve të kokainës në Serbi që fshihet pas pseudoni…
Këto dy skuadra u takuan mes vete në mesjavë në çerekfinale të Kupës, me Ballkanin që fitoi me rezultatin 0:3.
Sa i përket formës në kampionat, therandasit hyjnë në këtë ndeshje pas një fitoreje, kurse malishevasit pas katër sosh.
Momentalisht, Ballkani është i dyti në tabelë me 48 pikë, pasi Llapi regjistroi fitore dje ndaj Gjilanit dhe prin me 50 pikë.
Malisheva është e katërta me 41 pikë.
Ndeshja tjetër e sotme do të zhvillohet në stadiumin në “Përparim Thaçi”, mes Lirisë dhe Feronikelit ’74.
Prizrenasit, që kanë vetëm një fitore në këtë sezon, janë të fundit në tabelë me vetëm 10 pikë të grumbulluara, teksa në xhiron e kaluar regjistruan humbje.
Formë të mirë nuk po kalon as “Nikli”, që nuk di për fitore në pesë ndeshjet e fundit në Superligë, ku kanë regjistruar tri humbje e dy barazime.
Skuadra nga Drenasi është e shtata në tabelë me 23 pikë.
Të dy ndeshjet e ditës së sotme do të luhen nga ora 13:00. /Gazeta Express/

Më Shumë

Vetaksident i rëndë trafiku në Prizren (video)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në qytetin e Prizrenit, raporton Gazeta Sinjali. Sinjalizues të Sinjalit...

Moti sot: Me shi dhe reshje bore

Këtë të mërkurë në Kosovë pritet të ketë ulje drastike të temperaturave ku priten reshje shiu. Reshjet do të jenë në formë të rrebesheve, të...

Lajmet e Fundit