1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

E pazakontë/ Ndahet nga i dashuri, vajza tronditet pasi ai i dërgon faturat e harxhimeve: Më paguaj!

Jo vetëm dashuri, por edhe llogari. Një djalë e ka zbatuar këtë ide fjalë për fjalë. Ai ka krijuar një tabelë në Excel për të dokumentuar saktësisht shpenzime për shpirtin e tij binjak.

Ai vendosi të llogariste gjithçka që shpenzonte për të dashurën e tij me një tabelë Exceli… deri në qindarkën e fundit.

Ish-e dashura e djalit, e quajtur Maddy, më pas bëri një video në TikTok për të ndarë idetë me përdoruesit.

Ajo shkroi te videon: “Kur ish-i dashuri im më çoi detyrimin prej 3 dollarësh për një banane dhe një copë buke dhe më dërgoi tabela mujore në Excel të parave që i detyrohesha nuk e kisha idenë se kështu funksiononin marrëdhëniet normale.”

Maddy shpjegoi se ishi i çonte tabelat çdo muaj dhe madje ishin të dallueshme me ngjyra për ta bërë më të lehtë për të që të shihte se çfarë i detyrohej atij. Ndaj kujdes! Bëjeni mend mirë.

Më Shumë

Ismail Kadare, pasdite

Ben Blushi Duke i uruar Ismail Kadaresë ditëlindjen, po botoj bisedën që kam bërë me të si pjesë e librit tim “41 Sekrete". Alda Bardhyli, Ismail...

97 vjet nga lindja e kompozitorit dhe muzikantit Tish Daija

Më 30 janar 1926 ka lindur kompozitori dhe muzikanti shqiptar Tish Daija. Lindi në Shkodër nga një familje artizanësh. Ende pa hyrë në shkollë bëhet...

Lajmet e Fundit