-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Këngët e Krishtlindjeve ngjiten në top lista

Lista e këngëve në Britani ka filluar të duket më shumë si Krishtlindje pasi Mariah Carey rrëzoi nga froni Taylor Swiftin nga vendi numër një.

“All I Want For Christmas Is You” kryeson tabelën pasi u transmetua 10.8 milionë herë gjatë javës së kaluar.

Në Top 40 kanë hyrë edhe 23 të preferuarat e tjera festive, shkroi BBC.

Kënga e Careyt, e cila konsiderohet gjerësisht si një standard i ditëve moderne, u publikua për herë të parë në vitin 1994 dhe arriti numrin një për herë të parë më 2020.

“Wham’s Last Christmas” është në vendin e tretë me Ed Sheeranit dhe “Merry Christmas” e Elton Johnit një vend pas.

Brenda Lee’s “Rockin’ Around The Christmas Tree” zbarkon në vendin e gjashtë, me të preferuarat shumëvjeçare si “Merry Christmas Everyone”, “Fairytale Of New York” dhe “It’s The Most Wonderful Time of the Year” që shfaqen më poshtë.

Më Shumë

Ishte zhdukur 2 vite më parë, gjendet i vdekur 24-vjeçari në Mamurras

Është gjetur ditën e sotme i pajetë, trupi i 24-vjeçarit Klevis Lleshit, i cili u zhduk dy vitë më parë. Mësohet se trupi i pajetë...

Rexhepi: Jam kundër Asociacionit njëetnik, për mua s’është marrëveshje ndërkombëtare

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilja Rexhepi, ka folur për takimin e mbajtur në Ambasadën Amerikane ku u diskutua çështja e Asociacionit të Kosovës.   Rexhepi tha se...

Lajmet e Fundit