6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

E trishtë/ Nëna e tre fëmijëve rrëmbehet, torturohet dhe vritet në SHBA

Një nënë e tre fëmijëve besohet se është rrëmbyer, torturuar dhe vrarë. Tara Strozier u raportua e zhdukur më 19 korrik dhe trupi i saj u gjet 10 ditë më vonë në një pellg.

40-vjeçarja u gjet e vdekur në Rock Island, përgjatë vijës shtetërore Oklahoma-Arkansas. Policia ende nuk ka konfirmuar sesi gruaja nga Arkansas ka vdekur.

Tre burra janë arrestuar në lidhje me vdekjen e saj me akuzën e rrëmbimit, torturës dhe vrasjes. Alex Davis, 30 vjeç, Austin Johnson, 23 vjeç dhe Kaelin Hutchinson, 24 vjeç. Ata u burgosën në lidhje me vdekjen e nënës së tre fëmijëve.

Policia dyshon se Strozier u torturua në një shtëpi të braktisur, para se të vritej dhe trupi i saj të hidhej në ujë. Nuk është konfirmuar se si Strozier e njihte të dyshuarin ose cili ishte motivi i vrasjes së saj.

Më Shumë

REL: Vendimi për vizat, të mërkurën në rend dite

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Reduktimet e planifikuara/ Në këto fshatra të Prizrenit s’do të ketë sot rrymë

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar konsumatorët se për shkak të punimeve të domosdoshme në rrjet për siguri të...

Lajmet e Fundit