0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

21-vjeçarja humb jetën një orë pas dasmës, pa hequr ende fustanin e nusërisë

Një nuse e re vdiq nga një sulm në zemër, një orë pasi përfundoi dasma. Thuhet se Isra Shaaban u ndje tepër e lodhur kur hyri në shtëpinë e saj të re në Fshatin Medoum, në provincën egjiptiane të Beni Suef.

Vendasit më vonë thanë se kishin dëgjuar disa ulërima shqetësuese nga shtëpia.

Nusja kishte ndërruar jetë, ende e veshur me fustanin e nusërisë, pasi i kishte thënë familjes se kishte dhimbje të forta në gjoks.

Ajo u dërgua me urgjencë në spital ku pësoi një sulm fatal në zemër. Përpjekjet e mjekëve për ta ringjallur atë rezultuan të pasuksesshme.

Vdekja e parakohshme e kishte tronditur familjen e saj dhe zonën lokale.

“Nusja ndjeu lodhje dhe dhimbje të mprehta në bark dhe gjoks pas përfundimit të dasmës. Ajo i kërkoi familjes së saj që të mos e linin vetëm dhe familjarët e dërguan në spital ku dha dhe frymën e fundit”, tha një fshatar.

Kushëriri i saj Mohammad Hamed tha: Dje, morëm pjesë në dasmën e Isras ku të gjithë ishin të lumtur dhe sot e varrosëm.

Sipas raporteve lokale, shumë fshatarë kishin marrë pjesë në funeralin e gruas së re.

Më Shumë

Përleshje masive në një aeroplan: 15 gra godasin egërsisht njëra-tjetrën në El Salvador

Një fluturim nga El Salvador në Sao Paulo të Brazilit u shndërrua në kaos pasi shpërtheu një përleshje masive mes 15 grave që godisnin...

KGjK-ja dërgon në Kushtetuese Ligjin për Paga

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) në mbledhjen e 303-të të mbajtur të enjten, ka njoftuar se do t’i drejtohet Avokatit të Popullit për dërgimin...

Lajmet e Fundit