30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Enver Hasani, shkel ligjin

Enver HasaniKryekushtetuesi, Enver Hasani, me deklaratën e tij publike se koalicioni opozitar, LDK, AAK dhe Nisma, është joligjor, duke komentuar një çështje para se ajo të bëhet objekt shqyrtimi në Gjykatë, ka bërë shkelje të të gjitha rregulloreve të punës së Gjykatës./Zëri/

Më Shumë

Brenda javës hiqen kontrollet në të gjitha pikat kufitare me Shqipërinë

Sezoni turistik ka rritur ndjeshëm fluksin në pikën e kalimit të kufitar në mes të Shqipërisë dhe Kosovës në Qafë Morinës. Ndryshe nga regjimi i...

Vdes një person në Rahovec pasi u godit nga traktori

Një person ka vdekur në Rahovec pasi është goditur nga një traktor. Sipas raportit policor, i dyshuari mashkull kosovar duke lëvizur prapa me traktor, dyshohet...

Lajmet e Fundit