17.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Eurolind Avdimetaj transferimi i ri i Suharekës

Suhareka ka vazhduar me përforcime për sezonin e ri, ku do të luajnë për herë të parë në Superligë.

Eurolind Avdimetaj është transferimi më i ri i klubit, derisa portieri i talentuar do të jetë një përforcim i madh për portën.

Njoftimi i plotë nga FC Suhareka:

Eurolind Avdimetaj bashkohet me klubin tonë

Ju njoftojmë që kemi nënshkruar kontratë 2-vjeçare me portierin e talentur Eurolind Avdimetaj nga Deçani i cili bëhet pjesë e jona duke i besuar projektit tonë.

Avdimetaj një talent me një të ardhme të pasur ku tashmë si profesionist me paraqitjet e tij mbresëlënëse i bashkohet klubit tonë, edicionin e kaluar ishte pjesë e KF Istogu kurse karrierën e filloi te FC Olti duke vazhduar te KF Besa si dhe grumbullimet e tij çdoherë me përfaqësueset zinxhirë të Kosovës deri tek U20.

Përveç objektivave tona si klub njëri ndër misionet është edhe ndërtimi i një boshti të futbollistëve të talentuar të rinjë si Eurolindi ku presim shumë që në një të ardhme të afërt të ngrisim nivelin profesional në të gjithë strukturën e klubit. 

Më Shumë

Kolona 200 metra e pritje deri në 40 minuta, gjendja nëpër pikëkalimet kufitare

Qendra Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar gjendjen nëpër pikëkalimet kufitare, këtë mëngjes. Në pikën kufitare Dheu i Bardhë, pritjet për të hyrë në...

Përfunduan punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit

Kanë përfunduar punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit. Komuna e Prizrenit ka njoftuar se në kuadër të mirëmbajtjes së...

Lajmet e Fundit