18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Familjarët: Enver Zymberi gjithmonë ka dashur të vdiste për Kosovën

Enver Zymberi-arkivoliJo vetëm në përvjetorin e rënies së tij por shpesh, familjarët shkojnë te varri i heroit Enver Zymberi.

Tek varri i heroit të Kosovës, kurora lulesh vendosën edhe bashkëshortja e tij dhe fëmijët.

Ajo thotë se përkrahja e njerëzve ua lehtëson dhimbjen.

“Ai ka ndërru jetë për Kosovën, dhe bëhen qe tri vite që ka ndërru jetë. Dhe sado pak për shembull, kur të vijnë të na vizitojnë e ndijmë një lehtësi”, tha ajo për RTV21.

“Vëllai im gjithë ka pasë qef me dhanë jetën për Kosovë”, tha motra e tij.

Ndërkohë nëna e policit të vrarë ka mbetur e paralizuar nga mërzia për djalin.

Enver Zymberi u vra para tre vjetësh në krye të detyrës në veri të Kosovës.

Më Shumë

Limaj, Kurtit: Jep dorëheqje

Kryetari i Nismas Socialdemokrate Fatmir Limaj, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, që të jap dorëheqje. Sipas Limajt, Kurti e ka shkelur Kushtetutën. Ai...

Vajza 22-vjeçare në Prizren tenton t’i jap fund jetës, dërgohet me urgjencë në spital

Traumat që vijnë nga mjediset familjare dhe shoqërore, kushtet e jetesës, rrethanat ekonomike, e depresioni shpesh janë vlerësuar shkaktarë që kanë çuar drejt vetëvrasje...

Lajmet e Fundit