14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Dëme nga shiu dhe breshëri në Malishevë

Malisheve-shi e bresherSot pasdite ka rënë një shi i rrëmbyeshëm i përcjellë me breshër, në territorin e Komunës së Malishevës. Me këtë rast janë shkaktuar dëme të konsiderueshme, sidomos në bujqësi, përderisa janë regjistruar edhe vërshime në disa pjesë të Komunës. Ekipet emergjente kanë dalë në terren për t’ju dalë në ndihmë qytetarëve.

Sipas drejtorit të drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Ahmet Morina, është bllokuar rruga Malishevë-Rahovec, konkretisht në lagjen e Gurit në Malishevës. Aty vozitësit duhet të përdorin rrugë alternative. Po ashtu vërshime janë regjistruar edhe në disa lokale afariste.

Ekipet e zjarrfikësve dhe shpëtimit menjëherë kanë dalë në terren, sikur edhe Policia e Kosovës dhe zyrtarët e drejtorisë komunale për Mbrojtje dhe Shpëtim. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Për 1 vit më shumë se 250 punonjës policorë të hetuar nga IPK

Janë gjithsej 257 punonjës të Policisë së Kosovës që përgjatë vitit 2022 kanë qenë të hetuar nga Inspektorati Policor i Kosovës. Kështu është thënë në...

Luizi rrëfen 4 sekretet e jetës së tij

Në shtëpinë e Big Brother, banorët duhet të shkruanin sekretet e tyre dhe t’i lexonin përpara të gjithëve, ndërkohë që mundoheshin t’i gjenin se...

Lajmet e Fundit