18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Familjarët e të vrarëve të LDK-së, kërkojnë sot drejtësi

Gjykata-qekiqiFamiljet e intelektualëve dhe aktivistëve të LDK-së, të vrarë në atentate gjatë dhe pas lufte në Kosovë e jashtë saj, do protestojnë sot para Qeverisë së Kosovës.

Në një njoftim të dërguar nga Këshilli Organizativ i Protestës bëjnë të ditur se do protestojnë nën moton ‘Duam drejtësi – vrasësit në burg!”.Protesta është paralajmëruar për në orën 12:00, në Sheshin “lbrahim Rugova”.

Sipas njoftimit, Këshilli Organizativ i Protestës përbëhet familjarët e Ahmet Krasniqit, Enver Malokut, Xhemajl Mustafës, Shaban Manajt, Smajl Hajdarajt, Tahir Zemajt, Ukë Bytyqit, Ismet Rracit, Haki Ymerit, Shefki Popovës etj. /Telegrafi/

Më Shumë

Shuhet Ganimet Vendresha, balerina e parë shqiptare

Ndahet nga jeta Ganimet Vendresha, solistja e parë e trupës së baletit shqiptar. Mësohet se, Vendresha u nda nga jeta në moshën 88-vjeçare. Vendresha ishte...

Rrënohet një objekt i vjetër në Prizren

Në lagjen Bazhdarhane të qytetit të Prizrenit ka nisur rrënimi i një objekti të vjetër. Lëvizja Vetëvendosje në këtë komunë reagon kundër këtij projekti,...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit