30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Fatmir Limaj sot në Pastasel, Fortesë dhe Celinë

Limaj Nisma rahovecKryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, sot (të mërkurën) do të qëndrojë në komunën e Rahovecit, përkatësisht në fshatrat Pastasel, Fortesë dhe Celinë, ka njoftuar dega e Nismës në Rahovec.

“Të dashur anëtarë, simpatizant dhe qytetar të komunës së Rahovecit, me datën 28.05.2014, kryetari i NISMA-s për Kosoven z. Fatmir Limaj do të mbajë tubime elektorale në fshatin Pastasel nga ora 17:00, në fshatin Fortesë nga ora 18:00 në shkollën fillore “LIRIA” në Fortese dhe në fshatin Celinë në ora 19:00”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Vetëvendosje me aktivitete për nder shënimit të 81-vjetorit të lindjes së Ukshin Hotit

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar disa aktivitete për nder të ditëlindjes së intelektualit, Ukshin Hoti. Në ora 10:00 do të organizohet vizitë te shtëpia muze e...

Lajmet e Fundit